61 minut do cudu

61 min do cudu okladka

Kilka dni temu nakładem Wydawnictwa Esprit ukazała się książka autorstwa Bonnie L. Engstrom. Za wstawiennictwem arcybiskupa Sheena doświadczyła ona ogromnego cudu wskrzeszenia jej maleńkiego syna, który przez 61 minut po porodzie nie dawał żadnych znaków życia.  Jest to cud, o którym mogli Państwo przeczytać w jednym z poprzednich wpisów umieszczonych na tym blogu: 61 minut. Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z rozszerzoną, książkową wersją tej poruszającej historii.

Z opisu książki:

James Engstrom ma dzisiaj 9 lat. Jest zdrowym, pogodnym i trochę nieśmiałym chłopcem. To, co wydarzyło się po jego urodzeniu, wskazuje jednak na to, że nie powinien być zdrowy. A być może w ogóle nie byłoby go na świecie. Być może… gdyby nie wstawiennictwo arcybiskupa Sheena i cud, jaki się dokonał.

Arcybiskup Sheen dał się poznać w Polsce jako znakomity apologeta, autor świetnych książek, w których w inteligentny, ale też bardzo prostolinijny sposób prowadzi czytelników przez największe tajemnice wiary i najpoważniejsze zagadnienia teologiczne. Poczucie humoru, żarliwa wiara i systematyczny umysł – to dzięki tym cechom abp. Sheen podbił serca polskich czytelników.

21 grudnia abp Sheen zostanie ogłoszony błogosławionym Kościoła. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie cud, jaki dokonał się za jego sprawą. Do cudownego uzdrowienia doszło w 2010 roku. Sprawa dotyczyła niemowlęcia, Jamesa Engstroma, który gdy się urodził nie oddychał. Nie biło też jego serce. Jego matka Bonnie, widząc, co się dzieje oraz obserwują akcję reanimacyjną, powtarzała tylko: „Fulton Sheen, Fulton Sheen, Fulton Sheen…”.

Jak doszło do jednego z najbardziej niezwykłych cudów naszych czasów? Co dokładnie stało się z małym Jamesem w lekarskim gabinecie, gdzie przez ponad godzinę toczyła się walk o jego życie? Jak to możliwe, że dzisiaj jest całkowicie zdrowym chłopcem, bez śladu choroby?

Świadectwo tamtych godzin i tygodni Bonnie Engstrom opisała w poruszającej książce „61 minut do cudu”, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit.

Bonnie Engstrom, 61 minut do cudu, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2019.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s