Historia pewnej piuski

(opowiedziana przez dziewczynkę z załączonego zdjęcia):

Widzimy tu piuskę biskupa Fultona Sheena, którą nosił w swoich programach telewizyjnych. W 1953 r., gdy byłam małą dziewczynką, należałam do żeńskiej drużyny skautów – krasnali (Brownie Scouts). Przeprowadziliśmy się z Chicago i moja mama zapakowała gdzieś mój strój skauta. Po przeprowadzce znalazłyśmy mundurek, ale nigdzie nie było czapeczki. Każdego dnia, gdy wracałam ze szkoły do domu, pytałam: „Mamo, czy znalazłaś już moją czapeczkę?” Powtarzałam to pytanie przez kilka miesięcy i za każdym razem mama odpowiadała: „Nie, nie znalazłam”. Pewnego wieczora oglądałam biskupa Sheena w programie „Life is Worth Living”, w czarno-białej telewizji, i zobaczyłam jego nakrycie głowy. Pobiegłam do kuchni i powiedziałam: „Mamo, znalazłam moją czapeczkę!” Mama spytała z ulgą: „A gdzie była?” Odrzekłam: „Biskup Sheen ją ukradł!” Moją mamę tak rozbawiły te słowa, że napisała list do biskupa Sheena i opowiedziała w nim całą historię. Nieznacznie ją zmieniła i nie napisała, iż według mnie ukradł on moją czapeczkę, ale że ją zabrał. Na Boże Narodzenie opatrzył on swoją piuskę napisem: „Dla Frances, niech Boża miłość będzie z tobą (God Love You) – Fulton J. Sheen” i przysłał mi ją w prezencie. W styczniu opowiedział tę historię w jednym ze swoich kolejnych programów. Nie widzieliśmy tego odcinka, ale powiedział w nim do dzieci: „Wysłałem moją czapeczkę małej dziewczynce w stanie Iowa. Nie proście mnie o kolejne. Nie będę wysyłać następnych!”

Źródło: http://vivechristusrex2000.blogspot.com/2010/09/archbishop-sheen-on-antique-road-show.html

Jedna uwaga do wpisu “Historia pewnej piuski

  1. Jestem po studiach teologicznych,Słuchałam wykładów wspaniałych egzegetów jednak ten amerykański dla mnie święty Fulton Sheen miał daną od Boga łaskę prostego, jasnego głoszenia Słowa Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Wraz z Nim – Jego mądrością Krzyża i życia dopiero teraz mogę głosić naukę  Jezusa. Wielki Swięty na nasze czasy. Wiesława Dnia 27 stycznia 2021 21:06 Arcybiskup Fulton J. Sheen <comment-reply@wordpress.com> napisał(a):

    Arcybiskup Fulton J. Sheen posted: " (opowiedziana przez dziewczynkę z załączonego zdjęcia):

    Widzimy tu piuskę biskupa Fultona Sheena, którą nosił w swoich programach telewizyjnych. W 1953 r., gdy byłam małą dziewczynką, należałam do żeńskiej drużyny skautów – krasnali (Brownie Scou"

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s