Starsza kobieta mieszkająca w przyczepie

Amerykański pastor wyznania kalwińskiego, Robert Schuller, znany ze swoich programów telewizyjnych z lat 70tych XXw., opowiedział historię o tym, jak biskup Fulton J. Sheen został zaproszony, aby przemawiać w Kryształowej Katedrze.

Na spotkanie z biskupem Sheenem przyszły tysiące ludzi.Tłok był tak wielki, że – gdy spotkanie się zakończyło – biskup Sheen i pastor Schuller byli w stanie wrócić do samochodu tylko dzięki temu, że chodnik ogrodzony był linami z obu stron. Po obu stron chodnika wzdłuż lin gromadzili się ludzie, którzy pragnęli dotknąć biskupa. Wyglądało to tak, jak gdyby sam papież przyjechał do miasta.

Gdy obaj mężczyźni szli w stronę samochodu, ktoś wcisnął biskupowi Sheenowi do ręki karteczkę, którą ten złożył i schował do kieszeni. Wsiedli do samochodu, którym mieli pojechać do restauracji na obiad. Biskup Sheen wyciągnął karteczkę, przeczytał ją i spytał pastora Schullera: „czy wie pastor, gdzie jest to miejsce?” Schuller odpowiedział: „Tak, to zaledwie parę mil stąd”. Biskup spytał: „czy moglibyśmy pojechać tam w drodze do restauracji?” „Oczywiście” – odpowiedział Schuller – „mamy mnóstwo czasu”. Pojechali pod wskazany adres. Było to niewielkie osiedle przyczep kempingowych. Bp Sheen podszedł do jednej z przyczep i zapukał.

Drzwi otworzyła starsza kobieta, która zdawała się być zaskoczona; naprawdę – gdy zobaczyła, kto ją odwiedził, nie mogła wyjść z osłupienia. Otworzyła drzwi, a biskup wszedł do środka. Po kilku minutach wyszedł, wsiadł do samochodu i powiedział: „Teraz [ta kobieta] gotowa jest, aby żyć – w tym życiu i w przyszłym”.

Źródło: http://catholicismpure.wordpress.com/2011/11/19/fulton-sheen-and-other-anecdotes/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s