Droga Krzyżowa: Stacja IX

Droga Krzyżowa
 
Stacja IX: Pan Jezus upada po raz trzeci
 
Pan Jezus upada po raz trzeci, Martin Ritter von Feuerstein, 1898 r.
 
Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie
Boś przez Krzyż swój święty
świat odkupić raczył.
Trzecie kuszenie na górze nie było kuszeniem ani z ciała, ani ze świata. Było kuszeniem samego diabła, który prosił naszego Pana, by padł przed nim i oddał mu pokłon, obiecując w zamian wszystkie królestwa na ziemi. Lecz Jezus powiedział do niego: „Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”.
W moim życiu były niezliczone okazje, przy których wymieniłem bezcenny skarb Twojej łaski na zabawkę jakiejś przemijającej przyjemności. Przeciwnie niż Chrystus, uwierzyłem w kłamstwa diabła i przehandlowałem wieczność w zamian za czas, pokój w zamian za żal i wolność dzieci Bożych w zamian za okropną niewolę grzechu. I za każdym razem przekonywałem się, że choć szatan obiecuje przyjemności swojego królestwa, tak naprawdę daje jedynie jałową pustynię nieszczęśliwości i bólu.
Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko
Abyśmy się stali godnymi obietnic Pana Chrystusowych.
Modlitwa:
Wiele razy, drogi Jezu, obiecywałem Ci, upadłszy na skutek grzechów ciała i świata, że już nigdy nie upadnę. Ten Twój trzeci upadek, Panie Jezu, dowodzi, że upadłem na skutek sideł zastawionych przez szatana, lecz przez Twoje podźwignięcie się dałeś mi jeszcze jedną obietnicę nadziei. Nauczyłeś mnie, że na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy upadają i trwają w upadku oraz ci, którzy upadają i na nowo się podnoszą. Przez Twój trzeci upadek wyjednałeś dla mnie łaskę podźwignięcia się z upadku. Nie pozwól mi już nigdy upaść. Diabeł oddałby świat w zamian za moją duszę; Ty oddajesz swoje własne życie, aby ją mieć. Dlatego, drogi Jezu, moja dusza musi być warta ocalenia. Pomóż mi ją ocalić!
Któryś za nas cierpiał rany.
Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.
I Ty, któraś współcierpiała,
Matko Bolesna, przyczyń się za nami.
c.d.n.
Arcybiskup Fulton J. Sheen
“The Way of the Cross”, National Council of Catholic Men, 1932r.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s